לראשונה מזה שנים, מחירי פאנלים סולארים עולים בכל העולם. גם בישראל


המחיר של פאנלים סולארים (המחיר לוואט) נמצא בירידה מתמשכת לאורך שנים רבות. בעיקר הודות לחידושים טכנולוגים ולהתייעלות בייצור תאי הסיליקון והרכבת הפאנלים הסולארים (במיוחד בסין). בסה"כ מצבנו כיום נפלא, כאשר המחירים היום הינם מחצית ממה שהיו לפני עשור.


מחיר פאנל סולארי כסחורה. לפי בלומברג

ברבעון Q4 של 2018, וברבעון Q1 של 2019 חלה עליה במחיר פאנל סולארי (לפי המחיר לוואט) לראשונה מזה הרבה שנים. ככל הנראה המגמה תמשך גם ברבעון הבא. מדובר בעליה של כ-10% בחצי שנה.

הסיבה המרכזית לעלית המחירים הינה שהיצרנים בסין לא מצליחים לספק את הביקוש העולמי עקב הקפיצה המשמעותית בביקושים להתקנת מערכות סולאריות.

עליית מחירי הפאנלים הינה רוחבית וניכרת אצל כל היצרנים המובילים, במיוחד ב-TIER1.

העליה הדראסטית בביקוש העולמי לפאנלים גרמה לתופעה של מחסורים חמורים באספקות פאנלים לישראל, בעיקר בגלל היותנו שוק יחסית קטן בקנה מידה עולמי. אנו עדים כיום לתופעה שלא נראתה בשוק המקומי בישראל עדיין: שילוב של מחסורים באספקות הפאנלים יחד עם עליית מחירים. זה הטרנד הצפוי לפחות לשנת 2019.

עליית מחירי הפאנלים עוד לא ממש גרמה לעלייה במחירי התקנת מערכת סולארית בישראל, אך בהחלט בלמה את הירידה במחיר לקילו-וואט מותקן שהתרחשה כאן בשנים האחרונות


מחיר פאלנים באירופה

אנשים רבים ממתינים עם קבלת ההחלטה להתקין מערכת סולארית מתוך ציפייה להמשך ירידת מחרי הפאנלים הסולארים .

ירידת המחירים לאורך שנים השפיעה על אנשים להמתין עם התקנת המערכת הסולארית שלהם, מתוך ציפיה שהמחיר ימשיך לרדת. אך כפי הנראה הטרנד משתנה.

הזמן המתאים ביותר להתקנת מערכת סולארית הוא היום!

מקורות, ולקריאה נוספת:

https://www.pv-magazine.com/features/investors/module-price-index/

https://www.wholesalesolar.com/blog/rising-cost-of-solar/

https://www.pv-magazine.com/2018/10/18/prices-for-monocrystalline-solar-modules-are-picking-up/

https://www.popsci.com/solar-panel-tariff-effects#page-4

#מערכתסולארית #מדריך

435 views0 comments