המדריך לגג הסולארי


מזל טוב, החלטתם להפסיק לתת לגג שלכם להשתזף סתם, ולהתחיל לעשות ממנו כסף.

במסמך הזה תמצאו כל מה שרציתם לדעת על התקנת מערכת סולארית, כדי להפוך את הגג שלכם למקור להכנסה פאסיבית, ולא העזתם לשאול.


מערכת סולארית

שורה תחתונה השקעה במערכת סולארית מחזירה את עצמה תוך כ-6 עד 8 שנים, מה שמשאיר עוד לפחות 17 שנה של חשמל בחינם. המערכות יכולות לספק מעל 10% תשואה בשנה! זו תשואה גבוהה בהשוואה לכל השקעה סטנדרטית, וכמובן שיש להקמת מערכת כזו גם ערך סביבתי עצום – היא הופכת את כל צריכת החשמל לחשמל ירוק שלא פולט גזי חממה ועוזרת להילחם בהתחממות הגלובאלית.

מערכת פוטו וולטאית לדוגמא:

 • הקמה על גג כ-70 מטר רבוע

 • הספק של 7 קילו וואט

 • עלות מערכת כ-55 אלף ש"חה

 • הכנסה חודשית מייצור החשמל: כ-570 ₪

 • הכנסה שנתית: כ-6800 ₪

 • החזר השקעה כ-8 שנים


מונה נטו ב-2015, רשות החשמל השיקה אסדרה המאפשרת לכל צרכן חשמל להקים לעצמו מערכת לייצור חשמל בשימוש עצמי, ללא הגבלה על משך ההתקשרות וכמעט ללא הגבלה על גודל המערכת. החשמל המיוצר מעניק קרדיט שאיתו ניתן לשלם את חשבון החשמל עד לאיפוסו. לא חייבים לצרוך את החשמל המיותר באותו רגע וניתן לקזז את הייצור גם עם צריכה במקומות שונים. באסדרה זו, התעריף שהלקוח מקבל על החשמל המיוצר זהה לזה שהוא משלם עליו. במחירי החשמל הנוכחיים, מדובר על השקעה מצוינת המחזירה את עצמה תוך 6 עד 8 שנים. במידה ומחירי החשמל יעלו בעתיד (והם יעלו!), כך גם ההכנסה מהמערכת תעלה. להסבר מלא באתר חברת החשמל: https://www.iec.co.il/pv/pages/nero.aspx

לוגיסטיקה וביורוקרטיה אנחנו כאן כדי לתת לכם ראש שקט, את כל תהליך הרישוי והתכנון אנחנו נעשה. כולל: תכנית חשמל, אישור קונסטרוקטור, אישור מהנדס חשמל, רישום במשרד הפנים, רישום במשרד האנרגיה, תיאום מול חברת חשמל, אישור ממועצה מקומית, הזמנת הרכיבים מהספקים, וכל מה שצריך כדי שהמערכת החדשה שלכם תתחיל להכניס לכם כסף! כדי לקבל את האישורים וההיתרים הדרושים על מנת להקים מערכת על הגג שלכם, כל מה שצריך הוא שהגג עליו מניחים את המערכת יהיה חוקי. זהו. כלומר שיש ברשותכם מסמך כלשהו (כמו טופס 4) המראה בעלות על המבנה וחוקיות בנייתו.

מבחינת מיסוי: החל מדצמבר 2016, אין היטלי השבחה, לא משלמים ארנונה, לא משלמים מיסים, אין צורך בהיתרי בנייה ולמעשה כל החסמים הוסרו כך שאין יותר תירוצים!

שלבי פרויקט הקמת מערכת פוטו וולטאית פרטית

 1. סקירה: לאחר יצירת קשר נגיע אליכם, נבחן את הגג ונצלם אותו מהאוויר. שלב זה אורך מספר שעות

 2. הערכת מחיר: על בסיס הסקירה נוכל לתת הערכה ראשונית של גודל המערכת שניתן יהיה להתקין לכם על הגג, הערכה לכמות החשמל שתיוצר והערכה לעלות המערכת. שלב זה אורך מספר ימים.

 3. תכנון: לאחר אישור עקרוני להתקדם, נכין: תכנון מפורט של כל רכיבי המערכת, תכנית חשמל, תכנית קונסטרוקציה, תכנון התושבת, תכנון החיווט ומפרט הרכיבים הדרושים. שלב זה אורך מספר ימים.

 4. הצעת מחיר: על בסיס התכנון נכין הצעת מחיר מפורטת אותה נעביר אליכם לאישור. שלב זה אורך מספר ימים.

 5. התקנה: התקנת המערכת על הגג שלכם. התרגשות! ההתקנה אורכת יום עד מספר ימים, תלוי בגודל המערכת, ומורכבות העבודה על הגג שלכם.

 6. חיבור לחברת חשמל: לאחר סיום ההתקנה, חברת חשמל תגיע לחבר את המערכת החדשה לשעון חשמל חדש שימדוד את תפוקת החשמל של המערכת שלכם. שלב זה עלול לקחת מספר שבועות (עד שחברת החשמל תגיע.....).

 7. תחזוקה וניטור: הרכיבים החכמים של המערכת שלנו מאפשרים ניטור ומעקב (אפילו מהסמארטפון), עד לרמת הפאנל הבודד! מערכת הבקרה מאפשרת לראות כמה המערכת מייצרת עכשיו ובחתכי זמן שונים של העבר וכן לזהות תקלות. המערכות מאוד אמינות, ואנחנו מספקים שירותי תחזוקה ואחזקה, הכוללים בין השאר שטיפה של הפאנלים לפחות אחת לשנה.

§ רכיבי המערכת מאוד מאוד אמינים עם אחריות יצרן של עד 20 שנה! § עלויות אחזרה שנתיות הן באזור 300-500 ₪ § תחזוקת תקלות נמוכה מאוד, ומוערכת בלא יותר מ-500 ₪ בשנה בממוצע


מערכת סולארית בבית פרטי

מסלולים אנחנו ב FREENERGY יודעים שלכל אחד העדפות ורצונות ייחודיות לו, ולכן אנחנו מאפשרים לכם להתקין את המערכת שלכם במסלול המתאים לכם:

100% מימון

במסלול זה אתם מקבלים מערכת על הגג שמתחילה לייצר כסף, בלי שתוציאו שקל אחד מהכיס שלכם. בכל חודש המערכת מייצרת בעצמה את ההחזר החודשי, עד שכעבור כ-8 שנים מלוא המימון הוחזר, ואתם תתחילו ליהנות מרווחי המערכת. אין שום העמסה על התזרים החודשי. אותו סכום שהייתם משלמים בכל מקרה לחברת החשמל, הולך להחזר ההשקעה על המערכת.

רכישה מלאה במסלול זה אתם משלמים את מלוא עלות המערכת ומקבלים עליה בעלות מלאה, וזוכים בכל תפוקת ייצור החשמל באופן שיאפשר לכם להחזיר חזרה את ההשקעה תוך 6-8 שנים וליהנות מיותר מ-17 שנה של חשמל חינם. זהו המסלול המשתלם ביותר לטווח הארוך.

ליסינג:

במסלול זה אתם משלמים רק חלק קטן מעלות המערכת, ושאר התשלום מבוצע על ידי המערכת עצמה שמייצרת חשמל בשווי שמחזיר את עלותה לאורך עד כ 72 שנים. העלות החודשית תהיה יותר נמוכה מחשבון החשמל הנוכחי שלכם! וכשהחזר העלות מסתיים הרווח החודשי השוטף עובר אליכם.

"רווח חופשי" רווח ללא עלות:

במסלול זה לא נדרשת מצדכם שום השקעה. אנחנו נתקין ונתחזק את המערכת על חשבוננו, ואתם תזכו לחלק מהרווחים מהמערכת כבר מהחודש הראשון. איך זה עובד? אנחנו מסדירים את המערכת מול חברת החשמל בהסדר מונה נטו. מעבירים את החוזה שלכם בחברת החשמל על השם שלנו. חותמים מולכם חוזה PPA, ומרגע זה אנחנו נשלם עבורכם את צריכת החשמל שלכם לחברת החשמל. בסוף כל תקופת חשבון, אנחנו נחייב אתכם עבור החשמל שצרכתם, בהפחתה של 20% משווי החשמל שהמערכת על הגג שלכם ייצרה. תשלום חשבון חשמל ב "רווח חופשי" = חשבון חשמל פחות 20% מייצור המערכת הסולארית

מיסים והסדרות

 • בתקופה האחרונה נושבות רוחות ירוקות על משק האנרגיה בארץ. להלן ריכוז העדכונים האחרונים והחשובים:

 • בדצמבר 2016 עברה בכנסת בקריאה 2 ו 3 הצעת חוק לעידוד השקעה באנרגיות מתחדשות: החוק מעניק פטור מתשלום מע"מ ומס הכנסה למערכות פוטו וולטאיות פרטיות: https://goo.gl/ZNUvKR

 • בדצמבר 2016 ועדת הפנים של הכנסת אישרה פטור מהיטל השבחה לגגות סולאריים לצרכי שימוש עצמי.

 • באוגוסט 2015 אושרו בוועדת הכספים של הכנסת תקנות המעניקות פטור מארנונה על גגות בהם מותקנות מערכות לייצור חשמל באנרגיה מתחדשת. https://goo.gl/sKEKDE

אנחנו מוקפים בהמון אנרגיה פוטנציאלית מסביבנו. אנו יכולים לקצור אותה לטובתנו. אין סיבה לשרוף אפילו טיפת דלק אחת יותר. לא צריך לשלם על אנרגיה. יש מספיק. בחינם.

נשמח לענות על כל שאלה,

צוות FREENERGY

#מערכתסולארית #אנרגיהסולארית #מדריך #מונהנטו #freenergy

768 views0 comments