לוגו מוביייל

מערכת סולארית בבית פרטי

יש לכם בית עם גג פרטי?
איזה כיף יש לכם הזדמנות להרוויח מכל הכיוונים!

אם אתם קוראים את שורות אלה סימן שברגע זה הגג שלכם משתזף לו בשמש. אם תמשיכו איתנו עד סוף העמוד תגלו איך אתם יכולים להפסיק לשלם הוצאה קבועה, להרוויח ואף לעשות טוב לעולם בו אנחנו חיים.

אנחנו בפרינרג'י מתמחים בייעוץ והקמת מערכות סולאריות לבתים פרטיים. במרוצת השנים הקמנו מאות מערכות בהתאמה ולפי צרכי לקוחותינו. 

אז מה נדרש כדי להקים מערכת סולארית?

כדי להקים מערכת סולארית אתם צריכים שיהיה בבעלותכם גג בגודל מינימלי של 70 מ"ר. ניתן להקים את המערכת על גבי גג רעפים, בטון ואלומיניום. כדי שנוכל לחבר את המערכת הסולארית לתשתית החשמל הביתית תצרכו שגודל החיבור בבית יהיה תלת פאזי וחיבור החשמל יהיה קבוע. 

אלו תנאי הבסיס שצריכים על מנת לחבר את המערכת הסולארית לרשת החשמל. 

איך אני יודע האם מערכת סולארית היא כלכלית עבורי?

ראשית, עליכם לבחון את גודל (הספק) המערכת שניתן להקים על הגג שבבעלותכם. 

כדי לעשות זאת בצורה מדויקת אתם מוזמנים ליצור קשר איתנו ואנחנו נבצע עבורכם מודל תלת מימד שיציג את הנתונים בצורה המדויקת ביותר. 

כעת, כדי לקבל תמונת מצב כללית עליכם לדעת מה שטח הגג הפנוי עבור התקנת המערכת. ישנו כלל אצבע הגורס כי על כל 7.6 מ"ר ניתן להתקין קילוואט מותקן (KWP). 

למשל, במידה ושטח הגג שלכם הוא 100 מ"ר נחשב כי ניתן להתקין מערכת סולארית בהספק של כ-13 קילוואט. 

בישראל יש בממוצע 1,650 אור הממצות את פוטנציאל הייצור של המערכת. לכן נהוג לחשב 13 קילוואט כפול 1,650 (שעות האור) ולקבל את תפוקת הייצור השנתית, כלומר 21,450 קוט"ש. את הייצור השנתי נכפיל בתעריף אותו מקבלים מקבלים מחברת החשמל שעומד היום על 0.48 אג' ונקבל הכנסה שנתית של 10,296 ש"ח.

חשוב לציין! בתכנון תחשיב הכנסות וכדאיות כלכלית יש צורך בהוספת פרטים רבים נוספים. צרו קשר כדי שנוכל לבחון את הכדאיות ביחד איתכם. 

מהי אסדרת תעריף משוקלל?

ב–1 למרץ 2021 נכנסה לתוקף "אסדרת תעריף משוקלל" של רשות החשמל. 

אסדרה זו מיועדת לצרכנים המעוניינים להקים מתקנים פוטו-וולטאים בהספק של עד 630 ק"ו על גבי גגות.

ההחלטה מגדירה כי התעריף אותו יקבלו צרכנים עבור הייצור יקבע לפי הספק המערכת אותה הם מתקינים. ובמילים פשוטות ככל שהמערכת גדלה התעריף פוחת. 

שיטת התחשבנות – תשלום לפי הזרמה

האסדרה של רשות החשמל מאפשרת לחבר מערכות סולאריות ביתיות לתשתית החשמל הביתית ובכך לאפשר צריכה עצמית של החשמל המיוצר מהמערכת בשעות היום ואת העודפים להעביר לרשת החשמל. במקרה כזה אתם תרוויחו יותר זאת בשל חסכון בעלות צריכת חשמל מחברת החשמל שהתשלום עבור כל קוט"ש הינו גבוה יותר. 

לסיכום שיטה זו, בשעות היום הבית יצרוך חשמל מהמערכת הסולארית ואת העודפים תמכרו לחברת החשמל. בשעות החושך אתם תשובו לצרוך מחברת החשמל. בסיכום כל חודש יתבצע קיזוז מול חברת החשמל. במידה והזרמתם לרשת יותר ממה שצרכתם יקוזז חשבון החשמל ושאר הסכום יועבר אליכם לחשבון הבנק. 

שיטת התחשבנות – תשלום עבור ייצור

בשיטה זו הצרכן מקבל את התעריף הקבוע עבור כלל האנרגיה המיוצרת במתקן. במקרה כזה הצרכן ישלם את תעריף הצריכה הרגיל שלו עבור האנרגיה הנצרכת על ידו. שיטה זו מתאימה במקרים יותר ספציפיים בהם קיים צורך לבדל את הייצור מהצריכה.

מה קורה מפה?

כאשר אנו מלווים את לקוחותינו אנחנו מעלים סוגיות רבות הקשורות לתכנון המערכת לפי הצרכים האישיים שלהם. דוגמאות לכך הם מה עתיד הגג בשנים הבאות, הבנה האם יש מוצרי חשמל נוספים שעתידים להיכנס לשימוש, נושאי אסתטיקה, כדאיות כלכלית, תכנון פריסת הפאנלים, תכנון תוואי המערכת, הצללות, תכנית עסקית ועוד.

בשלב הראשון צרו איתנו קשר.

בשלב השני נבצע שיחה טלפונית לאפיין את הפרויקט והצרכים שלכם.

יועץ מטעמנו יבצע עבורכם מודל תלת מימד של המבנה כך שביחד נוכל להבין את היתכנות הפרויקט.

בשלב הבא נקיים פגישה בבית ובא נרד לפרטים הקטנים. 

הסכם ויציאה לדרך! 

רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ויועץ שלנו יחזור אליכם

דילוג לתוכן